Statutter.

 

 

 

 

 

STATUTTER  FOR  ÅRETS  BESTE  UTSTILLINGSHUND
I  AVDELING BERGEN:

Konkurransen er åpen for alle schäferhunder som eies av medlemmer
i NSchK avd. Bergen. Det deles ut pokal til beste tispe og til beste hannhund, normalhår og langhår.

En av utstillingene skal være arrangert av avdeling Bergen.

 

Statuttene kan endres ved generalforsamling.

 

De som ønsker å delta i konkurransen, plikter selv å sende inn sine
oppnådde resultater (kopi av kritikkskjema + kopi av stamtavle) til
avdelingens styre innen 1. november.

Poengene regnes ut fra maks 5 utstillinger, minimum 3.

 

Dersom eierskifte i inneværende år har forekommet, gjelder kun meritter oppnådd

mens hunden har vært eiet i avdeling Bergen og eier er påført stamtavle

ved de aktuelle arrangementer.

 

Om stamtavle er inne til endring hos NKK er eier selv ansvarlig for å levere

bekreftelse fra NKK for dato når vedkommende ble eier av hunden, og innen frist 15. november.

 

Poengberegning er som følger:

 

Poengberegning utstilling etter tysk mønster

12-18 mnd og 18-24 mnd

SG1 = 25, SG2 = 20p, SG3 = 17p, SG4 = 13p, SG5 = 11p, SG6 = 9p, SG7 = 7p, SG8 = 6p, SG9 = 5p, SG10=4p, Hunder med SG utover nr. 10 får 1 poeng 

Over 24 mnd Brukshund

V1 = 35, V2 = 30p,  V3 = 22p, V4 = 18p, V5 = 16 p, V6 = 14p, V7 = 12p, V8 = 10p, V9 = 8p, V10= 6p, Hunder med V utover nr 10 tildeles 2 poeng. 

 

Åpen klasse

SG1 = 25, SG2 = 20p, SG3 = 17p, SG4 = 13p, SG5 = 11p, SG6 = 9p, SG7 = 7p, SG8 = 6p, SG9 = 5p, SG10=4p, Hunder med SG utover nr. 10 får 1 poeng 

 

Poengberegning Norsk Vinner

12-18 mnd og 18-24 mnd

SG1 = 35p, SG2 = 30p, SG3 = 27p, SG4 = 23p, SG5 = 21p,  SG6 = 19p, SG7 = 17p, SG8 = 16p,  SG9 = 15p,  SG10=14p, SG11 = 12p, SG12 = 11p, SG13 = 10p, SG14 = 9p, SG15 = 8p, SG16 = 7p, SG17 = 6p, SG18 = 5p, SG19 = 4p ,SG20 = 3p, Hunder med SG utover nr. 20 får 1 poeng

Over 24 mnd

VA1=50, VA2=49, VA3=48,   VA4=47, VA5=46, VA6=45, VA7=44, VA8=43, VA9=42, VA10=41, V1= 40, V2 = 35, V3 = 32, V4 = 28, V5 = 26,V6 = 24, V7 = 22 , V8 = 20, V9 = 18, V10= 16, V11 = 14, V12 = 12, V13 = 10, V14 = 9, V15 = 8, V16 = 7, V17 = 6, V18 = 5, V19 = 4, V20 = 3. Hunder med V utover nr 20 tildeles 1 poeng. 

 

Åpen klasse

SG1 = 35p, SG2 = 30p, SG3 = 27p, SG4 = 23p, SG5 = 21p,  SG6 = 19p, SG7 = 17p, SG8 = 16p,  SG9 = 15p,  SG10=14p, SG11 = 12p, SG12 = 11p, SG13 = 10p, SG14 = 9p, SG15 = 8p, SG16 = 7p, SG17 = 6p, SG18 = 5p, SG19 = 4p ,SG20 = 3p, Hunder med SG utover nr. 20 får 1 poeng

 

 

Poengberegning FCI utstilling

JKK – AUK – BHK – CHK – VK

Plass nr:

JKK/AUKK/AK

VK/CHK

BRUKSHUNDKL.

1 Excellent

5 poeng

5 poeng

6 poeng

2 Excellent

4 poeng

4 poeng

5 poeng

3 Excellent

3 poeng

3 poeng

4 poeng

4 Excellent

2 poeng

2 poeng

3 poeng

5 Excellent

1 poeng

1 poeng

2 poeng

 

Dersom man oppnår CK i disse klassen regner man poeng slik.

BIR = 30 p, BIM = 25 p, 2. BHK/BTK = 20p, 3. BHK/BTK = 18p, 4. BHK/BTK = 16p Uplasserte med CK = 10p 

RESULTATER VALPESKUE NORSK SCHÆFERHUNDKLUB AVDELING BERGEN
LØRDAG 10. OKTOBER 2015 DOMMER: HANS LUDGER GÖKE

4-6 MND HANN

ML1 BESTE VALP Rallarbo's Gaston 
NO41897/15 Født: 01/05/15
Far: SCHH3 Conbhairean Uno
Mor: BH AD SCHH3 Dana Vom Elzmündungsraum
E: Toralf Jarle Aarak
O: Mehlum Petter Og Tore/ Oftedal Tommy

6-9 MND HANN

ML1 Furbo Av Allfast 
NO34503/15 Født: 10/02/15
Far: IPO2 Pepe Vom Kuckucksland
Mor: BH AD SCHH3 Abby Von Haus Charly 
Eier: Bogen, Egil
O: Tjeldstø Jarle/ Nordstrand Sølvi

ML2 Fighter Av Allfast 
NO34502/15 Født: 10/02/15
Far: IPO2 Pepe Vom Kuckucksland
Mor: BH AD SCHH3 Abby Von Haus Charly
Eier: Sølvi Norstrand, Jarle Tjeldstø
O: Tjeldstø Jarle/ Nordstrand Sølvi

ML3 Fram Av Allfast 
NO34502/15 Født: 10/02/15
Far IPO2 Pepe Vom Kuckucksland
Mor: BH AD SCHH3 Abby Von Haus Charly
Eier: Blindheim, Tommy
O: Tjeldstø Jarle/ Nordstrand Sølvi

4-6 MND TISPE

ML1 Rallarbo's Excellent Sasha 
NO41885/15 Født 21/04/15
Far: SCHH3 Conbhairean Uno 
Mor: SCHH1 BH AD Rallarbo's Wictoria
E: Tommy Oftedal, Petter Mehlum, Tore Mehlum 
O: Mehlum Petter Og Tore/ Oftedal Tommy

ML2 Rallarbo's Frøya 
NO47695/15 Født29/04/15 
Far: BH SCHH1 N UCH Rallarbo's Don Diego
Mor: Ingodds Only Diesel
E: Petter Mehlum, Tore Mehlum, Tommy Oftedal
O: Mehlum Petter Og Tore/ Oftedal Tommy

6-9 MND TISPE

ML1 Roxy Von Appelonia
uregw-0001 Født 14/01/15
Far: IPO3 Leo Von Der Zenteiche
Mor: IPO Kim Von Der Robaude
E: Landsvik, Per-Gunnar 
O: Ralf Wille, 99518 Auerstedt, Tyskland

 
 
 

RESULTATET NORSK SCHÆFERHUNDKLUB AVDELING BERGEN
LØRDAG 10.10.2015 DOMMER: HANS LUDGER GÖKE

JUNIORKLASSE HANN
EX1 Colt Vom Luberheide
NO32765/15 Født: 27/12/14
Far: IPO3 Jim Vom Holtkämper Hof
Mor: SCHH1 Maily Vom Team Radsieksbeeke
Eier: Irmantas Cernius
O: Oftedal Olav Og Beate S/ Johannessen Morten

EX2 Canto Vom Luberheide
NO32764/15 Født: 27/12/14
Far: IPO3 Jim Vom Holtkämper Hof 
Mor: SCHH1 Maily Vom Team Radsieksbeeke
Eier: Arild Orstad, Janne Elin Nygård Orstad
O: Oftedal Olav Og Beate S/ Johannessen Morten

EX3 Rustadmoens Nietzsche
NO46567/14 Født: 20/06/14
Far: N UCH AD BH IPO3 Romi's Oblix
Mor: Rustadmoens Elvira
E: Isdal, Ketil 
O: Bekken Gunn Tove, 2411 Elverum

UNGHUNDKLASSE HANNUND

EX1 CK BHK4 Uran av Zynken
No: 36667/14 Født: 26/01/14
Far: BH AD SCHH1 IPO2 IPO3 Yenn Van Noort
Mor: SCHH1 Team Marlbobo Qess
Eier: Johansen, Arne Olav
O: Auestad Ingemann og Anita/ Ljåstad Knut Arild, 4735 Evje

ÅPEN KLASSE HANNHUND

EX1 CK RESCERT BHK3 Pepper Av Zynken
NO47239/12 Født: 23/01/12
Far: BH AD SCHH3 Ury Vom Zisawinkel
Mor: BH AD SCHH1 Sunny Vom Zisawinkel
Eier: Auestad, Anita
O: Auestad Ingemann Og Anita/ Ljåstad Knut Arild

E2 Aki-Donnarsson
NO: 28863/08, Født: 05/08/08
Far: AD BH SCHH3 Tim Vom Nordteich
Mor: Finika's C-Donna
Eier: Nilsen, Lisbeth Stubsve
O: Breivik, Varg

BRUKSHUNDKLASSE HANNHUND

EX1 CK CERT BHK1 BIM BH AD IPO1 Rallarbo's Hebo
NO41126/11 Født: 15/02/11
Far: BH SL1 N UCH SCHH1 IPO1 AD Romi's Figo
Mor: BH AD SCHH1 N UCH Ingodds Zaquita
Eier: Hestad, Bengt
O: Mehlum Petter Og Tore/ Oftedal Tommy

EX2 BH AD IPO3 Falkøen`s Olaf 
NO51426/11 Født: 02.06-11
Far: BH AD SCHH3 Remo Vom Fichtenschlag
Mor: BH AD SCHH1 Neverkilen Becky
Eier: Steinsland, Svenn Børre
O: Olsen Wenche Og Kjell Olaf/ Sønslien Jørn P

EX3 BH AD IPO1 Rallarbo`s Leon 
NO.50018/12 Født: 03.12-11 
Far: BH AD SCHH1 N UCH Uno Av Zynken
Mor: BH AD SCHH1 Carla Von Der Waterbör
Eier: : Jensen Linda
O: Mehlum Petter Og Tore/ Oftedal Tommy

CHAMPIONKLASSE HANNHUND

EX1 CK BHK2 N UCH IPO1 Falkøen's L-Hatchi
NO43319/11 Født: 14/04/11
Far: BH AD SCHH1 Zeus Del Catone
Mor: SCHH1 BH AD Rea Vom Hamburger Land
Eier: Jensen, Astrid Therese
O: Olsen Wenche Og Kjell Olaf/ Sønslien Jørn P

EX2 BH SCHH1 N UCH Rallarbo's Don Diego
NO41795/09 Født: 13/03/09
Far: N UCH AD BH SCHH1 IPO2 Wendelbo's Rocky
Mor: N UCH BH AD SL1 IPO1 SCHH1 Rallarbo's Gipsy Queen
Eier: Mehlum Petter
O: Krohn Fred Og Mehlum Petter

JUNIORKLASSE TISPE

EX1 CK BTK4 Torcan's Waneska
NO32422/15 Født: 05/01/15
Far: Warell Van Contra
Mor: Mighty Workers Bellami
Eier: Torsvik, Marta Ådel
O: Torsvik, Marta Ådel

EX2 CK Mantos Negro's India
NO38303/15 Født: 20/12/14
Far: BH AD SCHH2 Fasko D' Ulmental
Mor: Mantos Negro's Gandhi
Eier: Olea, Luis
O: Olea Luis Og Danitza

UNGHUNDKLASSE TISPE

EX1 CK Akeela Vom Luberheide
NO31578/14 Født: 02/01/14
Far: BH IPO1 Oberon Vom Funken Spiel 
Mor: N UCH BH IPO1 AD Rallarbo's Yakeetah
Eier: Oftedal, Beate Skire 
O: Oftedal, Beate Skire

ÅPEN KLASSE TISPE
EX1 BH Rallarbo's Nemi
NO49997/12 Født: 11/12/11
Far: BH SCHH1 N UCH Rallarbo's Don Diego
Mor: BH AD SCHH1 N UCH Ingodds Zaquita
Eier: Ryberg, Mia-Kristin
O: Mehlum Petter Og Tore/ Oftedal Tommy

EX2 BH Ærna Av Svebø
NO38614/09 Født: 01/03/09
Far: N DK SE UCH SCHH3 BH AD NV-13 NVV-13 Nilo V Heralmaborg
Mor: Qwanni Av Svebø
Eier: Steinsland, Svenn Børre
O: Steinsland Svenn Børre

EX3 Dina av Norheim 
NO56814/12 Født: , 13/10/12
Far: AD BH SCHH2 Cliff Von Nieuwlandshof
Mor: AD BH IPO1 Cindy Av Norheim 
Eier: Ribesen, Kjell Åge 
O: Schmidt Henrik Og Jan-Willy

BRUKSHUNDKLASSE TISPE

EX1 CK CERT BTK1 BIR Rustøl's Xhena-Xellent
NO30347/12 Født: 03/06/11
Far: BH AD SCHH3 Remo Vom Fichtenschlag
Mor: BH AD SCHH1 Rustøl's Tina
Eier: Stokke, Siv
O: Stølen Tom-Reinar

EX2 CK RESCERT BTK2 Quiquita Banana Av Locathelli
NO44225/13 Født: 23/03/13
Far: BH AD SCHH3 Pakros Vom Pendler
Mor: Fa-1-Ta Av Locathelli
Eier: Laila Vagle, Gjertine Pollestad
O: Pollestad, Kjell Og Gjertine

EX3 CK BTK3 BH AD SCHH3 Abby Von Haus Charly
SZ2220375 Født: 12/03/08
Far: SCHH3 Dago Vom Friesenblick
Mor: SCHH1 Whitley Von Haus Charly
Eier: Norstrand, Sølvi
O: Meulendick, Ute, Tyskland

VETERANKLASSE TISPE

EX1 CK Anci Av Norheim
04711/05 Født: 26/12/04
Far: SCHH1 Stallone De L' Oree De Bretagne
Mor: Frangelico's Exclusive Fixie
Eier: Tjeldstø, Jarle
O: Schmidt Henrik Og Ribesen Kjell Åge

JUNIORKLASSE TISPE LANGHÅR

EX1 CK BTK1 BIR Komsa's Iben 
NO45044/14 Født: 28/05/14
Far: BH IPO1 Oberon Vom Funken Spiel
Mor: N UCH BH AD IPO1 NORDV-14 Owinn's Wanesca 
Eier: Amigo, Tatiana Elin
O: Søderholm Mona, Ojala Karl O.

UNGHUNDKLASSE TISPE LANGHÅR

EX1 CK CERT BTK2 Ussie Av Zynken 
NO36673/14 Født: 26/01/14
Far: BH AD SCHH1 IPO2 IPO3 Yenn Van Noort
Mor: SCHH1 Team Marlboro Quess 
Eier: Anita Auestad, Ingemann Auestad
O: Auestad Ingemann Og Anita/ Ljåstad Knut Arild